Jeleń z miętą - karma mokra 800g

25,90 zł
Brutto

To nasza monoproteinowa, kompletna karma mokra o bardzo wysokiej zawartości mięsa oraz roślin i ziół. Nie dodajemy do niej zbóż, innych gatunków mięsa, mączki kostnej,  barwników czy konserwantów. Użyte mięso poddane jest starannemu procesowi kontroli jakości i produkcji. Skład skomponowany został w oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę na temat potrzeb zdrowotnych zwierząt. Każda puszka zawiera niezbędny zestaw minerałów i witamin dla psów każdej rasy i w każdej fazie życia i rozwoju.

Bogate w aminokwasy mięso z jelenia użyte do produkcji karmy jest odpowiednie dla psów-alergików z delikatnym układem pokarmowym. W procesie produkcji nie stosujemy tanich, modyfikowanych genetycznie wypełniaczy. Wysoki poziom dostępności biologicznej zapewnia niskie zużycie karmy. 

Ilość

Bogate w aminokwasy mięso z jelenia użyte do produkcji karmy jest odpowiednie dla psów-alergików z delikatnym układem pokarmowym. Jeleń żywi się wyłącznie roślinnością leśną (grzyby, pędy, runo leśne i zioła) oraz cieszy się nieskrępowanym ruchem. Trzyma się z dala od leków, produktów stymulujących wzrost i sztucznych pasz sojowych. Mięso z dziczyzny polecane jest w zdrowej diecie, ponieważ zawiera dużo mikroelementów, a przy tym dużo mniej tłuszczu niż mięso hodowlane. Jednocześnie tłuszcz zwierząt łownych bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, które odpowiadają za prawidłową przemianę cholesterolu w organizmie. To nie tylko źródło energii, ale też budulec struktur komórkowych. 

Dziczyzna, którą wykorzystujemy pochodzi z legalnych źródeł i jest efektem kontroli populacji dzikich zwierząt. Przetwarzamy wyłącznie przebadane mięso – do dóbr pochodzących z natury podchodzimy z szacunkiem i rozwagą, bo doskonale rozumiemy, że ich zasoby są ograniczone.  

W procesie produkcji nie stosujemy tanich, modyfikowanych genetycznie wypełniaczy. Wysoki poziom dostępności biologicznej zapewnia niskie zużycie karmy. 

SKŁAD:

93% mięso z jelenia

6% kasza gryczana

1% mięta

Minerały 

Wapń i fosfor to dwa kluczowe składniki mineralne, szczególnie w okresie wzrostu szczeniąt wszystkich ras. O ich poziomie w organizmie psa decyduje nie tylko zawartość w pokarmie, ale także stopień wchłaniania z przewodu pokarmowego. Nasza karma nie tylko spełnia zapotrzebowanie na wapń i fosfor, ale również utrzymuje odpowiedni ich stosunek zarówno w diecie szczeniąt, jak i psów dorosłych. 

Dodatki

Kasza gryczana – nie zawiera glutenu i korzystnie wpływa na pracę jelit, jednocześnie jest żródłem witamin i minerałów.

Mięta – działa rozkurczająco na przewód pokarmowy.

Proces

Dzięki delikatnej, rzemieślniczej obróbce nasza karma jest wyjątkowo niedrażniąca, gwarantuje wysoki poziom tolerancji i łatwość trawienia. Cały proces produkcji jest zbliżony do przygotowania domowego posiłku: mięso łączymy z dodatkami i umieszczamy w puszkach w kontrolowanym procesie cieplnym, dzięki czemu nasza karma zachowuje naturalną strukturę i wszystkie składniki odżywcze. 

Opakowanie

Puszka wykonana jest z metalu i nadaje się do recyklingu. 

Dawkowanie

Szczenięta (2-6 miesiąc):

Ok. 5% masy ciała

Psy dorosłe (od 6. miesiąca):

Ok. 5% masy ciała

Psi seniorzy:

Wedle potrzeb (więcej niż 2% masy ciała)

Zapewnij psu stały dostęp do świeżej wody